top of page
Szukaj

74% konsumentów jest gotowych zapłacić więcej za ekologiczne opakowania

  • maulvader
  • 18 cze 2022
  • 2 minut(y) czytania

Zaktualizowano: 29 sie 2022

Według badań Trivium Packaging prawie trzy czwarte (74%) konsumentów jest gotowych zapłacić więcej za produkt w ekologicznym opakowaniu.

W opublikowanym w kwietniu 2022 raporcie, opracowanym we współpracy z Boston Consulting Group, ankietowano wśród uczestników ich preferencje związane z ekologicznymi opakowaniami oraz skłonność konsumenta do płacenia więcej za produkty w opakowaniach przyjaznych środowisku.



Jak wynika z badań - większość konsumentów identyfikuje się jako „świadomi ekologicznie”, przy czym ponad dwóch na trzech konsumentów uważa „przyjazne dla środowiska opakowanie nadające się do recyklingu” jako ważne. A z 74%, którzy powiedzieli, że zapłaciliby więcej za ekologiczne opakowania, prawie jedna czwarta jest gotowa zapłacić za wzrost kosztów zakupu o 10% lub więcej.


Obecnie konsumenci, bardziej niż kiedykolwiek, skupiają się na zrównoważonym życiu i są gotowi zapłacić, aby chronić naszą planetę. „Ta zwiększona świadomość konsumentów, napędzana przez zwiększone doniesienia w mediach na temat wpływu zanieczyszczeń na środowisko i odchodzenia dużych korporacji od tworzyw sztucznych, niezależnie od tego, czy są to słomki, torby na zakupy czy plastikowe butelki na wodę, naprawdę podkreśla nasze odkrycia” – powiedział Michael Mapes, dyrektor generalny Trivium Packaging .

Szkodliwe opakowanie

Wyniki raportu pokazują również, że prawie połowa konsumentów unika tak zwanego „szkodliwego” opakowania. Dodatkowo spośród konsumentów unikających „szkodliwych” opakowań 68% kojarzy plastik z zanieczyszczeniem oceanów.



Przy stosunkowo niskich wskaźnikach recyklingu pokonsumenckiego (jednorazowego użytku), tworzywa sztuczne nadal mają wpływ na środowisko. W ostatnich latach badania wykazały, że około 79% plastiku gromadzi się na wysypiskach lub w środowisku" – powiedziała Jenny Wassenaar, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Trivium Packaging.

Dodatkowo warto wspomnieć, że konsumenci, którzy kojarzą plastik ze szkodliwością, twierdzą, że jest o 80% bardziej szkodliwy niż metal.

Nigdy nie było lepszego czasu, aby poprzeć przekonujące argumenty za metalem jako o wiele bardziej przyjazną dla środowiska i zrównoważoną alternatywą dla opakowań” — powiedział Mapes.

Ankieta została przeprowadzona przez Boston Consulting Group w USA i obejmuje odpowiedzi od ponad 15 000 konsumentów ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Ameryki Południowej.


Comments


Post: Blog2_Post

Formularz subskrypcji

Dziękujemy za przesłanie!

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

©2021 by Stop Plastic. Stworzone przy pomocy Wix.com

bottom of page